Myślanki o piratach - kreatywna zabawa

Zapraszamy w podróż do fascynującego i bogatego w twórcze inspi­racje Świata Piratów.

Seria Myślanki to książki dla dzieci przydatne w kreatywnej zabawie.

Pomagają rozwijać myślenie i zachęcają do przyglądania się światu.

Autor:  Joanna Ligęza, Weronika Piotrowska, Witold Ligęza

OPIS poniżej.

20,70 zł

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 2 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 2 punktów może być zamienione na jeden bon o wartości 1,00 zł.


M1KM

Nowe

Niedostępny

W Myślankach o Piratach dzieci bawią się w obserwatorów, poszukiwa­czy skarbów, geografów, nurków, rysowników i malarzy.

Przeżywają pirackie przygody i pomagają załodze w podróży po skarb.

Znajdziecie tu nietypowe zagadki, zadania dla wyobraźni oraz za­bawy plastyczne.

To książka, w której można twórczo działać: wymy­ślać, tworzyć historie i bawić się słowami, transformować, rysować i kolorować, a nawet skakać, tupać i tańczyć!

To jest potrzebne, żeby zostać piratem?

Pomysłowość – żeby móc zmienić w sta­tek własne łóżko albo… hulajnogę.

Ciekawość – żeby wymyślić, co by było, gdyby pokładowym zwierzakiem była… żyrafa.

Trochę odwagi – żeby narysować ocean pełen fal i morskich stworzeń, a potem przeżyć na im prawdziwy sztorm.

Spostrzegawczość − żeby stać się mistrzem w czytaniu map i spoglądaniu przez lune­tę.

Giętki język – żeby wymówić wszystkie pirackie powiedzonka i okrzyki.

Dobry humor – bo wesoło jest być piratem! Kapitan i za­łoga Burzy Mózgów zapraszają na pokład!

Dlaczego polubicie Myślanki?
Książeczka daje wiele możliwości twórczej zabawy - zależnie od wieku i chęci twórczego czytelnika:

  • Myślanki to więcej niż kolorowanki - czasem należy coś dorysować, zamienić obrazek lub jego część, innym razem - wymyślać, wyobrażać sobie i tworzyć.
  • Myślanki dają radość tworzenia! - może dzięki nim powstać wiele rozmaitych pomysłów na jeden temat, wiersz albo tekst piosenki, projekt czegoś całkiem nowego.
  • Myślanki to zabawa dla jednej osoby lub całej rodziny! Ile trzeba mieć lat? Można mieć trzy albo... 103! Młodsze dzieci bawią się razem z rodzicami - to dorośli wprowadzają je w świat wyobraźni i myślenia (jak? - można dowiedzieć się na Myślankowych Spotkaniach Rodziców, www.myslanki.pl). Starszaki, uczniowie i całkiem dorośli fani kreatywności po prostu samodzielnie twórczo działają.
  • Myślanki to coś więcej niż jednorazowe zadania! Można do nich wracać, tworzyć je na czystych kartkach, w innej książeczce, w głowie. Zadania z Myślanek zachęcają do rozejrzenia się wokół, poszukiwań ciekawostek, ćwiczenia spostrzegawczości. Mogą być inspiracją do zajęć ruchowych i eksperymentowania, a nawet wymyślania własnych zabaw.

Seria Myślanki to zbiory sprawdzonych pomysłów na zabawy twórcze, które rozwijają myślenie i do myślenia zachęcają. W Myślankach o domu przyglądamy się na nowo domowym przedmiotom, szukamy nowych zastosowań, projektujemy, zamieniamy to, co znamy w coś zupełne innego, wymyślamy niezwykłe warianty sprzętów i miejsc, nadajemy nazwy i nowe znaczenia, bawimy się w domowych detektywów. Celem prostych i czasem śmiesznych zabaw jest takie ukierunkowanie aktywności, aby uwrażliwić naszych Czytelników na problemy, dostrzeganie różnorodności, tworzenie oryginalnych rozwiązań.

O co chodzi w twórczym myśleniu?

Zabawy które znajdują się w naszej książeczce pozwalają na trenowanie u dzieci ważnych umiejętności związanych z twórczym myśleniem i działaniem. Dla dzieci oznacza to zawsze dużo ciekawej, wesołej, mądrej i różnorodnej zabawy. Dla zespołu tworzącego program twórczej pracy z dziećmi jest to sprawdzone połączenie kilkunastoletniego doświadczenia w pracy metodami twórczymi z mocną podbudową naukową psychologii i pedagogiki twórczości.

Myślanki to dużo więcej niż kolorowanki. To książeczki, które pomagają dzieciom rozwijać sprawność myślenia i używać wyobraźni w zabawie. Powstają, żeby stymulować kreatywność i zachęcać do rozwiązywania problemów i krytycznego myślenia. Mają dawać dzieciom w różnym wieku radość z samodzielnego działania i odkrywania, a rodzicom możliwość współuczestniczenia w rozwijaniu myślenia dzieci.

Adresowane są do osób poszukujących nowych inspiracji w wychowywaniu dzieci, otwartych na świat, rozumiejących edukację jako przede wszystkim naukę samodzielnego myślenia. Stanowią nowość i nową jakość na rynku wydawniczym, różnią się od innych „kolorowanek” i „zeszytów ćwiczeń” tym, że w swoim założeniu mają trenować takie kompetencje umysłowe jak kojarzenie, abstrahowanie, dedukowanie, metaforyzowanie, tworzenie analogii oraz transformowanie.

Radość i satysfakcję z rozwiązywania myślankowych problemów odnajdą dzieci w każdym wieku i dorośli chcący rozwijać swoją kreatywność.

Motywy Piraci
Wiek wg ELEFUNTEA 3+
Wiek od lat 3
Producent Kangur OTE
Format 220 x 220 mm
Ilość stron 32
Oprawa Zeszytowa
Okładka Mięka
Środek Miękie strony
18,90 zł

Z Kreatywnej Księgi Plam mogą z równym twór­czym powodzeniem korzystać dorośli, dzieci z pomocą dorosłych, dorośli z pomocą dzieci i oczywiście same dzieci. Kreatywna Księga Plam to zestaw ćwiczeń rozwijających spostrze­ganie i wyobraźnię. Autor: Joanna Ligęza, Weronika Piotrowska, Witold Ligęza Ilustracje: Olga Bardan OPIS poniżej.

Dostępny