Mancala Drewniana - Najstarsza Gra Świata - MZ

Mancala - Mankala

Najstarsza gra Świata.

Gra, która łączy w sobie paradoksy.

Zaskakująco łatwo jest się nauczyć w nią grać i niezwykle trudno tę grę przerwać.

Kolorowe, szklane kamyki należy przemieszczać między dołkami, nazywanymi polami, tak by w największym dołku, czyli domu, zebrać ich więcej niż uda się to przeciwnikowi.

OPIS poniżej.

89,00 zł

129,00 zł

-40,00 zł

Sztuki

Nie ma punktów za ten produkt, ponieważ już jest na niego promocja.


9MZ 13033

Nowe

Gra Mankala uważana jest często za najstarszą grę planszową i do tej pory na całym świecie ma niezliczone rzesze swoich miłośników, czego najlepszym przykładem są organizowane co roku turnieje Mankali.

Zestaw zawiera:

  • drewnianą planszę do gry
  • zestaw kolorowych kamyków

Zasady gry:

Plansza

Plansza zawiera 12 pól i dwa większe tzw. domy. Do każdego z graczy należy sześć pól leżących przed nim i dom po prawej stronie. Na początku gry w każdym z pól znajdują się 4 kamienie (w sumie 48). Kamienie przed zbiciem nie należą do żadnego z graczy.

Ruchy kamieni

Ruch polega na wyjęciu wszystkich kamieni z któregokolwiek z 6 własnych pól i „rozsianiu” po jednym do kolejnych pól (nie omijając własnego domu i pól należących do drugiego gracza) w kierunku odwrotnym do wskazówek zegara (jak na obrazku). Przy pełnym okrążeniu planszy kamienie omijają pole startowe. Jeżeli ostatni kamień wyląduje we własnym domu gracz wykonuje następny ruch. Jeśli nie – kolejkę przejmuje drugi gracz.

Przejmowanie kamieni tzw. bicia

Jeśli ostatni kamień wyląduje na własnym pustym polu – gracz zabiera wszystkie kamienie z przyległego pola po drugiej stronie planszy i wraz z ostatnim rozsiewanym kamieniem umieszcza w swoim domu (zbicie). Jeżeli w przyległym polu nie ma kamieni nic nie jest przejmowane (bite). Tak samo, ruch nie kończy się biciem, jeżeli ostatni kamień wyląduje na pustym polu przeciwnika.

Cel gry

Celem gry jest zebranie w we własnym domu jak największej ilości kamieni.

Kto wygrywa ?

Gra kończy się kiedy wszystkie pola jednego z graczy są puste. W takiej sytuacji pozostałe kamienie lądują w domu drugiego gracza.

Wygrywa ten, kto zdobędzie większą ilość kamieni.

Wiek od lat 8
Wiek wg ELEFUNTEA 8+
Producent Tobar
Materiał drewno, kolorowe szkło
Certyfikaty CE, ASTM, FSC
Opakowanie pudełko tekturowe
Gwarancja 2 lata