Myślanki o Świętach Bożego Narodzenia - kreatywna zabawa

Zapraszamy w podróż do fascynującego i bogatego w twórcze inspi­racje Bożego Narodzenia.

Seria Myślanki to książki dla dzieci przydatne w kreatywnej zabawie.

Pomagają rozwijać myślenie i zachęcają do przyglądania się światu.

OPIS poniżej.

21,00 zł

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 2 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 2 punktów może być zamienione na jeden bon o wartości 1,00 zł.


M4KM

Nowe

Niedostępny

W Myślankach o Bożym Narodzeniu podpowiadamy, jak to, co już wielokrotnie przeżywaliśmy, odkrywać na nowo.

Okres świąteczny, z jego głębokim przesłaniem i bogatą formą, pozwala na poszu­kiwanie wielu twórczych inspiracji.

Zanim zaczniemy twórczo się bawić, powinniśmy dobrze przyjrzeć się tematowi, spróbować zmie­rzyć się z nim z różnych stron.

Myślanki o Bożym Narodzeniu mogą budzić uśmiech – bo nikt się nie spodziewał (nawet my – autorzy), że także w ten sposób, z innej perspektywy można popatrzeć na Święta i związane z nimi zwyczaje!

W książeczce twórczo wykorzystaliśmy wiele tradycyjnych zwyczajów i symboli: ubieranie choinki, przygotowania, nakrywanie do stołu, śpiewanie kolęd, składanie życzeń, oczekiwanie na prezenty.

Z Myślankami przyglądamy się na nowo kolędom (szczególnie mniej znanym zwrotkom), a nawet próbujemy wspólnie napisać własną domową pastorałkę.

Spotykamy kolędników i zwierzęta mówiące (podobno) w noc wigilijną ludzkim głosem.

Tworzymy nowe ozdoby i projektujemy szopkę…

To Mądry, Świąteczny Prezent dla Całej Rodziny!

Seria Myślanki to zbiory sprawdzonych pomysłów na zabawy twórcze, które rozwijają myślenie i do myślenia zachęcają. W Myślankach o domu przyglądamy się na nowo domowym przedmiotom, szukamy nowych zastosowań, projektujemy, zamieniamy to, co znamy w coś zupełne innego, wymyślamy niezwykłe warianty sprzętów i miejsc, nadajemy nazwy i nowe znaczenia, bawimy się w domowych detektywów. Celem prostych i czasem śmiesznych zabaw jest takie ukierunkowanie aktywności, aby uwrażliwić naszych Czytelników na problemy, dostrzeganie różnorodności, tworzenie oryginalnych rozwiązań.

O co chodzi w twórczym myśleniu?

Zabawy które znajdują się w naszej książeczce pozwalają na trenowanie u dzieci ważnych umiejętności związanych z twórczym myśleniem i działaniem. Dla dzieci oznacza to zawsze dużo ciekawej, wesołej, mądrej i różnorodnej zabawy. Dla zespołu tworzącego program twórczej pracy z dziećmi jest to sprawdzone połączenie kilkunastoletniego doświadczenia w pracy metodami twórczymi z mocną podbudową naukową psychologii i pedagogiki twórczości.

Myślanki to dużo więcej niż kolorowanki. To książeczki, które pomagają dzieciom rozwijać sprawność myślenia i używać wyobraźni w zabawie. Powstają, żeby stymulować kreatywność i zachęcać do rozwiązywania problemów i krytycznego myślenia. Mają dawać dzieciom w różnym wieku radość z samodzielnego działania i odkrywania, a rodzicom możliwość współuczestniczenia w rozwijaniu myślenia dzieci.

Adresowane są do osób poszukujących nowych inspiracji w wychowywaniu dzieci, otwartych na świat, rozumiejących edukację jako przede wszystkim naukę samodzielnego myślenia. Stanowią nowość i nową jakość na rynku wydawniczym, różnią się od innych „kolorowanek” i „zeszytów ćwiczeń” tym, że w swoim założeniu mają trenować takie kompetencje umysłowe jak kojarzenie, abstrahowanie, dedukowanie, metaforyzowanie, tworzenie analogii oraz transformowanie.

Radość i satysfakcję z rozwiązywania myślankowych problemów odnajdą dzieci w każdym wieku i dorośli chcący rozwijać swoją kreatywność.

Wiek wg ELEFUNTEA 3+
Producent Kangur OTE
Format 230 x 230 mm
Ilość stron 40
Oprawa Zeszytowa
Okładka Mięka
Środek Miękie strony
18,90 zł

Z Kreatywnej Księgi Plam mogą z równym twór­czym powodzeniem korzystać dorośli, dzieci z pomocą dorosłych, dorośli z pomocą dzieci i oczywiście same dzieci. Kreatywna Księga Plam to zestaw ćwiczeń rozwijających spostrze­ganie i wyobraźnię. Autor: Joanna Ligęza, Weronika Piotrowska, Witold Ligęza Ilustracje: Olga Bardan OPIS poniżej.

Dostępny

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: